Kamping SV Marina

Kamping nurkowy Sv. Marina http://www.camping-adriatic.com/marina-camp-labin znajduje się 12 km od miejscowości Labin na półwyspie Istria. Kamping usytuowany jest na małym półwyspie o nazwie Sv. Marina. Charakteryzuje się skalistym wybrzeżem. Posiada dwie małe kamieniste plaże. Zaletą tego miejsca jest to, że z obu plaż jest możliwość zanurkowania na ścianach do głębokości 50m. Widoczność pod wodą nie jest zbyt rewelacyjna, a to z powodu znacznej ilości płetwonurków którzy mącą wodę i bliskości Rieki. Flora i fauna podwodna też jest uboga a to z powodu jak wyżej.

Powyższe zdjęcie odnośnie zagospodarowania kampingu już jest  nieaktualne – kamping się rozbudował. Bazy Easy Diver już nie ma, Recepcja jest w innym miejscu, przy wjeździe na kamping. Przybyło knajp i sklepików.

A tak to wygląda pod wodą.

Duża zatoka i „Prawa ściana”.

To jest ta mała zatoczka która nazywaliśmy „Fiord”.

A tu słynna „Lina” … ale to już daaaaleko.

Mapka z rozmieszczeniem stanowisk i infrastruktury na kampingu - http://www.camping-adriatic.com/_Med%5CMape%5CMarina.pdf

Na terenie kampingu znajduje się baza nurkowa www.scubacenter.de gdzie można:
- popłynąć np. na wrak
- wypożyczyć sprzęt nurkowy
- nabić butle.

Zakwaterowanie przy pomocy przyczep kampingowych lub namiotów w bezpośredniej bliskości wody. W sezonie może być kłopot z znalezieniem miejsca np. dla grupy namiotów. W okolicy jest możliwość wynajęcia apartamentów. Ale trzeba wziąć pod uwagę że obsługa kampingu nie wpuszcza "obcych" samochodów na kamping i może być problem z dostaniem się do bazy lub ze sprzętem do wody.

Kamping jest czynny od 15.04 do 02.10

Ceny

Na początku 2006 roku kamping przeszedł gruntowną przebudowę. Sanitariaty zostały wykafelkowane, a armatura sanitarna została wymieniona.. Teren kampingu został wyrównany i zmodernizowany z myślą o stanowiskach camperów i carawanów. Wybudowano liczne punkty z możliwością podłączenia się do prądu i podłączenia się do wody. Bardzo mało drzew.

W pobliżu kampingu znajdują się restauracyjki na powietrzu i dobrze zaopatrzony w artykuły spożywcze sklepik. Jedna z restauracji jest już czynna w kwietniu. Wskazanym jest zabrać ze sobą z Polski wyżywienie. Ceny są już dwa, trzy razy większe niż w Polsce.