Dahab 05.09 - Bazy nurkowe - galeria cz. 1

Przejdź do treści

Menu główne:

Dahab 05.09

W dniach 06 - 20.maj 2009 został zorganizowany wyjazd znacznej grupy czołonków i sympatyków KP PTTK "Kaszalot" do Dahab. W następujacym składzie : Autor czyli Wiesiek "Tato", Anka "Paniu Aniu", Wojtek, Maciek, Aneta, Michał, Leszek, Marek, Andrzej, Jurek, Bogdan z żoną i dzieckiem, Wirek, Basia, Ewa .... chyba wszyscy. Nurkowania zostały zorganizowane przez bazę "Planet Divers".

Na stronie "Dahab 05.09 Filmy" znajdują się filmy zrobione przez Michała.


Widok na basen i morze


Plaża z parasolami


Pomost a na jego końcu ładna rafaA tu ujęcie na klientów stołówki


Po nurkowania bardzo intensywnie wykorzystywaliśmy basen hotelowy do gry w piłkę .... wodną.
Obowiazywała tylko jedna zasada - "bez zasad".


Wstępnie zamówilismy pakiet 10 nurkowań (5 dni). Ale niektórzy sie rozkręcili i mieli 6 a nawe 7 dni nurkowych. Z hotelu do bazy nurkowej w Dahab dowoziły nas Jeep'y - po arabsku Cipy. Było to około 15 minut jazdy.

Baza była bardzo blisko morza - promenady. Nawet jedno nurkowanie było z tej promenady. W bazie był pozostawiony sprzęt nurkowy rozwieszony na wieszakach i ułożony w skrzynkach. Po załadowaniu sprzętu i nas na samochody, jechaliśmy na miejsca nurkowe.
Po przyjeżdzie na miejsce nurkowe rozkładane były na brzegu maty na które układaliśmy wyładowany z samochodu sprzęt. Te miejsca były przeważnie zagospodarowane. Bezpośrednio przy brzegu były zadaszone wiaty osłaniające od słońca. Można też tam było pomiędzy nurkowaniami położyć sie w cieniu. Były tam też knajpki gdzie można było zamówić coś do picia i jedzenia.

Nurkowaliśmy przeważnie w dwóch grupach. Podział nastąpił w oparciu o posiadane stopnie nurkowe. Naszą grupą opiekowało sie dwóch przewodników arabskich - Zak i Mandu.
Zdjęcia podwodne - Michał.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego