Złoty Stok 02.10 - Bazy nurkowe - galeria cz. 1

Przejdź do treści

Menu główne:

Złoty Stok 02.10

Planowaliśmy, ustalaliśmy, odwoływaliśmy ... aż w końcu dopięliśmy i w Złotym Stoku się zabawiliśmy.
Impreza "U Bilewiczów" odbyła sie w wykend 13-14.02.2010. Było nas tam 21 osób. Wszyscy zaopatrzyli sie w stroje z epoki. Przeważnie zaopatrzyli się z wypożyczalni Basi która na te imprezę przgotowała wiele nowych strojów. Została na tę imprezę zakupiona, zdobyta broń "biała" jak i broń palna.


Przegląd strojów i postaci
Przez całe sobotnie popołudnie uczestnicy się zjeżdżali.Towarzyszyły temu przygotowania strojów, fryzur, makijażu wyposażenia i próby trunków. Także rozgrzewki fechtunkowe.
No i zaczęła się sarmacka biesiada. Jadła, trunków było ci pod dostatkiem. Były też tańce i śpiewy staropolskie. No i strzelanie na wiwat. A jak się kompanija popiła, to było tradycyjne staroplskie ... strzelanie do portretów przodków. Także przy okazji wysadziło się jakąś kolumbrynę.
Właśnie sobie przypomniałem, ze zapomnieliśmy spalić jakiś chutor i "popsować okoliczne dziewki". Ale byliśmy tam już trzy razy to następnym razem (jak znowu nie zapomnimy) odrobimy zaległości.

Poniżej zdjęcia z hulanki.
Zostało nakęrconych kilka ciekawych filmów. Wysadzenie kolubryny - autor filmu i komentarza na końcu to Michał. Pozostałe (HD 720p) to Romek/Jola.

Tańce dworskie pod kierownictwem Ks. Bogusława (Manol) - menuet

Taniec z szablami i pojedynek -  z szablami

Wysadzenie kolubryny -  kolubryna

Pieśń o Małym Rycerzu - o małym rycerzu

Strzelanie do portretów przodków - strzelanie

Nikomu nic poważnego się nie stało oprócz cięcia "bez łeb" Radka. I nie chwaląc jam Mu to uczynił.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego